Apr 222019
 

NJOFTIM – LUHET JASHT – NË FUSHË ME BARI NATYROR

Kliko HARTËN për Google Maps

Lifa Shqiptare - xhiroja 2 - HARTA Auersthal

Këtë të diel, më 28.04.2019, këtë radhë në Auersthal, ~30 minuta në VERI-LINDJE afër Vjenës, vazhdojnë GARAT KAMPIONALE në futboll, që organizohen për herë të dhjetë nga Liga Shqiptare e Futbollit në Austri.

Ftojmë të gjitha ekipet pjesëmarrëse, që ditën e diel, më 28.04.2019, të paraqiten në fushë në orën 10:00, Sportring 16, 2214 Auerthal!

Gjithashtu, ftojmë anëtarët e kryesisë së ligës, të gjitha ekipet e punës, organet e ligës, dhe të gjithë aktivistët që të gjinden në terenin sportivnë orën 9:30!

Për ekipet e reja, që marrin pjesë sivjet për herë të parë, ekipi teknik ka përgatitur hartën me adresën ku mbahet ndeshjet e RAUNDIT TË DYTË të KAMPIONATIT 2019. Për çdo pyetje ju lusim të na drejtoheni përmes formularit kontaktues!

Ekipet jasëmarrëse janë: BESIANA, FC TIMI, SV ALBANIA, KRENARIA, LUANI  BAU, WIEN WEST, KUMANOVA dhe BESA!

HARTA (kliko)
PËR KONTAKT (kliko)
ADRESA: Sportring 16, 2214 Auersthal
ORA PËR EKIPET: 10:00
TERENI: Jasht – Fushë futbolli
FUSHA: Bari natyror – KUJDES për mbathjen (NUK është bari artificial)

Të gjithëve ju urojmë një vit të mbarë sportiv dhe suksese në garat e futbollit gjatë KAMPIONATIT TË 10-TË!

 

Në emër të Kryesisë
Ekipi për informim (A.J.)

 22. April 2019
Suffusion theme