Apr 142012
 

 

Takimi i Radhës :

 

Ftohet Kryesia e Lsh f A-së që më 14.04.2012 në ora 19.00

në takimin e rregullt të radhës në zyrën  e Lshf A-së. Rögergasse 16

 

Rendi i punës:

-Përgaditjet përfundimtare për fillimin e kampionatit të fudbollit në LshfA-së

-Të ndryshme

 


Informim mbi ekipet:

Duke ju ofruar fillimit të kampionatit po afrohet edhe interesi për
të njohur mësë afërmi me gjendjen e ekipeve të Lshf A-së andaj
të nderuar përfaqsues të ekipeve antare në Lshf A ju lutem që me përgjigjet tuaja
në pyetjet tona dotë na informoni se si jeni duke u përgaditur për kampionatin 2012

 

Lahuta e Malësisë

1.Sa jeni tė pėrgaditur pėr fillimin e kampionatit 2012 ?

Klubi i futbollit Lahuta e Malesise ka bere te gjitha pergaditjet teknike, organizative dhe kadrovike per pjesemarrje ne sezonin e ri te Liges Shqiptare ne Futboll ne Austri. Konkretisht ne javet e kaluara jane mbajtur tre takime te kryesise se klubit, eshte ne finalizimi e siper lista perfundimtare me emrat e lojtareve. Poashtu eshte siguruar fondi i mjaftushem per mbulimin e shpenzimeve te nevojshme pergjate 10 xhirove te kampionatit. Ne nderkohe kemi dhe oferta nga afariste te sukseshem shqiptar ne Vjene per sponzorim shtese. Para pak ditesh kemi zhvilluar edhe nje ndeshje miqesore me klubin Kafe Timi, ndersa jemi percaktuar per pjesemarrje ne Turneun e Pavareise qe do te mbahet me 15 prill 2012 ne Vjene.

2.A mendoni se ju janė mundėsuar kushtet e volitshme nga ana e Ligės pėr zhvillimin e kampionatit ?

Ne krahasim me vitin e kaluar, mendojme se eshte permiresuar, rritur dhe avancuar komunikimi mes kryesise se Liges dhe klubeve. Kesaj i kane kontribuar edhe njoftimet e derguara nga klubet si dhe postimi i tyre ne web-faqen e liges, e cila eshte pasuruar dhe profesionalizuar edhe me shume, per cka pergezojme kryesine e Liges. Poashtu eshte per tu pershendetuar zhvillimi i disa takimeve mes kryesise se liges dhe perfaqesuesve te gjithe klubeve te regjistruare ne te cilat klubi yne ka dhene nje kontribut modest.

3.Sa keni arritur qė ti konsilidoni rradhet e ekipit tuaj pėr kėtė sezon ?

  Ne krahasim ne vitin e kaluar dhe duket perfituar nga pervoja nje vjeqare e pjesemarrjes ne garat e Liges, mund te ju njoftojme se e tere kryesia e cila udhehoqi klubin ne sezonin e kaluar ka vazhduar te jete aktive edhe sivjet ne te njejtin rol. Poashtu edhe trajneri do te jete ai i njejti si sezonin e shkuar, nderkohe qe kemi pasuruar fondin e lojtareve edhe me disa emra te rinj.
Ne fund ju deshirojme te gjitha ekipeve pjesemarrese ne Lige suksese sportive dhe atmosfere vllazerore ku do te promovohen vlerat tona te respektit dhe miqesise per njeri tjetrin.
Me ndeime,
Kryesia e klubit Lahuta e Malesise,
Vjene, 11 prill 2012

K F Struga

1.Sa jeni të përgaditur për fillimin e kampionatit 2012 ?

Si edhe ne Sezonin e kaluar edhe gjate ketij Sezoni jemi te pergatitur maksimalisht.
Besojme se me disa perforcime qe kemi bere gjate ketij Sezoni, do te ofrojme per te gjithe dashamiresit e Futbollit
ne LSHFA lojra te nje cilesie sa me te larte.
2.A mendoni se ju janë mundësuar kushtet e volitshme nga ana e Ligës për zhvillimin e kampionatit ?
Si dhe gjete Kampionateve te kaluara edhe per kete Kampionat kemi besim te plote ne Komisionin e Garave te LSHFA
e cila e ka deshmuar veten dhe i Urojme suksese ne te Ardhmen.

3.Sa keni arritur që ti konsilidoni rradhet e ekipit tuaj për këtë sezon ?

Sic e cekem edhe me lart ne u kemi mbetur besnik Lojtareve Tone te Kampionateve te kaluara, por mbasi kete vit
garojme vetem me nje Ekip kemi inkuadruar edhe disa Lojtare nga Ekipi ,,VELESHTA,, si dhe Kapitenin e Perfaqesueses se LSHFA
z.Lulzim Bojku te cilin e pershendesim duke i deshiruar Mireseardhje dhe Suksese ne KS STRUGA dhe Perfaqesuesen e LSHFA.
Shfrytezojme rastin qe ti pershendesim te gjitha Ekipet Pjesemarrese ne Kampionat duke ju Deshiruar suksese ne Kampionatin e Ardhshem.
Pershendesim gjithashtu Kryesine e LSHFA dhe ne vecanti Ju z.Halil per kontributin tuaj Madheshtor.

Me Respekt
Kryesia e KS STRUGA

Samed VINCA dhe Nexhbedin LLESHI

 


Sh K S  Mërgimi

1.Sa jeni të përgaditur për fillimin e kampionatit 2012 ?

Kryesia e shoqates KS Mergimi Ternitz. Ekipi futbollit manaxheri dhe traineri i ekipit presin me pa durim fillimin e kampionatit 2012 dhe jan te bindur se ky kampionat do te jet shum interesant dhe do të ket nivel  të lart te lojave që dotë xhvillohen ne sezonin pranvenore dhe na si udhëheqës të ekipit mendojme se jemi mir te pregaditur.

2.A mendoni se ju janë mundësuar kushtet e volitshme nga ana e Ligës për zhvillimin e kampionatit ?

Shfrizojm rastin te falemenderojm kryesien e liges Shqiptare dhe komisionen e garave qe tre vite me radh pregadit nje System te mire dhe na ka munsuar qe rinija shqiptare te xhvillon xhdo javë ndeshje interessante dhe ni takim vllazerore, prandaje na si ekip i SH.K.S Mergimi do te bëjme çmos qe tregojnë loja interessante dhe të tregojme disciplin në fushë dhe jasht fushe që të dëshmojnë që shqiptarët kanë vendije te lartë.

3.Sa keni arritur që ti konsilidoni rradhet e ekipit tuaj për këtë sezon ?

Trainjeri Lirimi dhe manageri Rexhep Neziri kan bë pregaditje phsyhiko-Fizike dhe i bëjnë pregadtitjet e fundit që ekipi i shoqatës deri ne fillimin e kampionatit te pragaditet sa me mire dhe na si perfaqësues te ekipit mendojme qe ekipi i jone do ta presentojne shoqaten  sa me mire. Na duke pas parasyesh konkurrencën shum të madhe mejdojmë se ekipi i yn është i gatshëm të arim deri në vendin e pestë  ,kryesies te liges dhe gjith ekipeve antare ne ligen shqiptare ju deshirojme suksese pun te mbar gjat kampionatit 2012.

 14. April 2012
Suffusion theme